Nieuws

Face of the family: Renata Wit

Face of the family: Renata Wit-Obdam

Bij Dekker Chrysanten in Hensbroek werken we met ruim 170 professionals. In Face of the Family brengen wij maandelijks één van deze professionals in beeld. Aan de hand van verschillende vragen laten we je graag kennis maken met onze collega’s en bieden we inzicht in de diverse functies binnen ons familiebedrijf.

Deze maand schijnen we de spotlight op Renata Wit-Obdam, een essentieel lid van ons team bij Dekker Chrysanten in Hensbroek. Met bijna vier decennia aan ervaring brengt Renata  niet alleen onschatbare kennis, maar ook een diepe passie voor de agrarische sector met zich mee. In dit interview delen we haar verhaal, ervaringen en toewijding aan haar werk bij Dekker Chrysanten.

Het Begin

Renata's reis bij Dekker begon in 1985, toen het bedrijf nog niet de veredelaar was die het vandaag de dag is. Toen was Dekker alleen nog een kweker en stekvermeerderaar van chrysanten. Destijds werden chrysantenrassen nog ingekocht en vervolgens vermeerderde Dekker deze om ze door te verkopen aan klanten. “Ik plukte toen de stekken, maar nu wordt dit gedaan in Tanzania." In 1989 begon Niek Dekker met veredelen van chrysanten stekken. Als dochter van een agrarische familie was Renata van jongs af aan geïnteresseerd in het groene vak. Het was dan ook geen verrassing dat ze haar carrière in deze sector voortzette.

Passie voor Bescherming

Het scouten van chrysanten begon als een natuurlijke interesse voor Renata. Ze viel al snel op de 'gekke' planten en ontdekte dat sommige van deze afwijkingen te wijten waren aan virussen. Zo rolde ze in het vak van scouting, een rol die ze al meer dan 30 jaar met trots vervult. Haar dag vult ze met het zoeken naar plagen en ziektes. Dit doet ze door de hele kas. Van het inspecteren van moederplanten tot het tellen van schadelijke insecten op gele platen, Renata heeft een scherp oog ontwikkeld voor het beschermen van het gewas. Gelukkig komen ziektes tegenwoordig minder vaak voor, maar wanneer er toch een wordt geconstateerd, wordt er grondig onderzoek gedaan naar de oorsprong en oorzaak.

Toewijding aan Kwaliteit

Elke week loopt Renata door de kas, inspecteert ze de gewassen en rapporteert ze eventuele ziektes of plagen.

Samenwerking en Trots

Het leukste van haar werk vindt ze dat ze elk hoekje van de kas kent en met iedereen in gesprek komt. Wat ze nog belangrijker vindt, is de voortdurende uitdaging om het beter te doen. Renata geniet van het delen van kennis en het zien van groei bij haar collega's. Haar motto is dan ook: "Wacht niet tot het je wordt aangeboden, ga zelf op zoek naar kennis.”

Betrouwbaarheid en Passie

Renata ervaart Dekker Chrysanten als een fijne werkgever waarop je kunt bouwen en die betrouwbaar is. “Dekker biedt medewerkers de vrijheid om hun werk te doen, zolang het maar gedaan wordt”.

Haar enthousiasme en toewijding zijn besmettelijk, en ze staat altijd klaar om anderen te inspireren met haar passie voor het vak. Als er een rondleiding door het bedrijf moet worden gegeven dan is Renata de aangewezen persoon om dat te doen.


Als er één persoon is die het hart van Dekker Chrysanten vertegenwoordigt, dan is het Renata wel. Haar enthousiasme, toewijding en expertise maken haar een onmisbare schakel binnen ons team, en we zijn trots om haar hier in de schijnwerpers te zetten.

Ben jij benieuwd naar wat Dekker Chrysanten jou te bieden heeft? Klik dan eens door onze vacaturepagina: Overzicht vacatures bij Dekker Chrysanten

Terug